The English Table Tennis Association

British League Archive - Veterans British League 2008-9


Match Results

Matches Report Mens Division 2B




Ulster Annahilt against Mkt Rasen/Ellenboro result 3-3 entered on 26/10/2008

Andrew Dennison beat Stephen Kerns 3-0
William Cherry beat Brian Hill 3-1
Jimmy Robinson lost to Jimmy Brewster 1-3
Andrew Dennison lost to Brian Hill 2-3
Jimmy Robinson lost to Stephen Kerns 1-3
William Cherry beat Jimmy Brewster 3-1

Ulster Annahilt against South Essex result 5-1 entered on 25/10/2008

Andrew Dennison beat Terry Guymer 3-0
Jimmy Robinson beat Fred Dove 3-2
Norman Nabney beat Glenn Johnson 3-1
Andrew Dennison beat Fred Dove 3-1
Norman Nabney lost to Terry Guymer 1-3
Jimmy Robinson beat Glenn Johnson 3-1

Ulster Annahilt against Twymark result 4-2 entered on 31/01/2009

Andrew Dennison beat Steve Eades 3-1
William Cherry lost to Johnny Clarke 0-3
Norman Nabney beat Dave Steel 3-0
Andrew Dennison beat Johnny Clarke 3-1
Norman Nabney lost to Steve Eades 2-3
William Cherry beat Dave Steel 3-1

Ulster Annahilt against OLOP Impact result 4-2 entered on 31/01/2009

Andrew Dennison beat Robin Stace 3-0
William Cherry lost to Barrie Gilbert 2-3
Norman Nabney beat John Millward 3-1
Andrew Dennison beat Barrie Gilbert 3-0
Norman Nabney lost to Robin Stace 2-3
William Cherry beat John Millward 3-0

Ulster Annahilt against Fullerians result 5-1 entered on 25/10/2008

Andrew Dennison beat Brian Allison 3-0
William Cherry beat Lee Middleton 3-1
Jimmy Robinson beat Winston Johnson 3-2
Andrew Dennison beat Lee Middleton 3-0
Jimmy Robinson lost to Brian Allison 1-3
William Cherry beat Winston Johnson 3-0

Mkt Rasen/Ellenboro against Ulster Annahilt result 4-2 entered on 01/02/2009

Brian Hill beat William Cherry 3-2
Jimmy Brewster lost to Andrew Dennison 2-3
Raymond Hurst beat Norman Nabney 3-0
Brian Hill beat Andrew Dennison 3-0
Raymond Hurst lost to William Cherry 1-3
Jimmy Brewster beat Norman Nabney 3-2

Mkt Rasen/Ellenboro against South Essex result 4-2 entered on 31/01/2009

Brian Hill beat Terry Guymer 3-2
Jimmy Brewster beat Fred Dove 3-1
Raymond Hurst lost to Glenn Johnson 1-3
Brian Hill beat Fred Dove 3-0
Raymond Hurst lost to Terry Guymer 0-3
Jimmy Brewster beat Glenn Johnson 3-2

Mkt Rasen/Ellenboro against Twymark result 4-2 entered on 25/10/2008

Brian Hill beat Nick Heaps 3-1
Stephen Kerns lost to Johnny Clarke 2-3
Jimmy Brewster beat Dave Steel 3-1
Brian Hill beat Johnny Clarke 3-2
Jimmy Brewster lost to Nick Heaps 2-3
Stephen Kerns beat Dave Steel 3-2

Mkt Rasen/Ellenboro against OLOP Impact result 6-0 entered on 25/10/2008

Brian Hill beat Clive Banham 3-0
Stephen Kerns beat Graham Outrim 3-0
Jimmy Brewster beat John Millward 3-1
Brian Hill beat Graham Outrim 3-1
Jimmy Brewster beat Clive Banham 3-1
Stephen Kerns beat John Millward 3-0

Mkt Rasen/Ellenboro against Fullerians result 5-1 entered on 31/01/2009

Brian Hill beat James Hobley 3-0
Jimmy Brewster lost to Lee Middleton 2-3
Raymond Hurst beat Brian Allison 3-1
Brian Hill beat Lee Middleton 3-0
Raymond Hurst beat James Hobley 3-1
Jimmy Brewster beat Brian Allison 3-0

South Essex against Ulster Annahilt result 1-5 entered on 01/02/2009

Fred Dove lost to William Cherry 0-3
Terry Guymer lost to Andrew Dennison 2-3
Glenn Johnson lost to Norman Nabney 1-3
Fred Dove lost to Andrew Dennison 1-3
Glenn Johnson lost to William Cherry 1-3
Terry Guymer beat Norman Nabney 3-1

South Essex against Mkt Rasen/Ellenboro result 1-5 entered on 26/10/2008

Fred Dove lost to Stephen Kerns 2-3
Terry Guymer beat Brian Hill 3-2
Glenn Johnson lost to Jimmy Brewster 0-3
Fred Dove lost to Brian Hill 0-3
Glenn Johnson lost to Stephen Kerns 0-3
Terry Guymer lost to Jimmy Brewster 0-3

South Essex against Twymark result 1-5 entered on 25/10/2008

Fred Dove lost to Steve Eades 0-3
Terry Guymer lost to Johnny Clarke 2-3
Glenn Johnson lost to Dave Steel 0-3
Fred Dove lost to Johnny Clarke 0-3
Glenn Johnson lost to Steve Eades 0-3
Terry Guymer beat Dave Steel 3-0

South Essex against OLOP Impact result 2-4 entered on 31/01/2009

Fred Dove beat Graham Outrim 3-1
Terry Guymer lost to Barrie Gilbert 1-3
Glenn Johnson lost to Robin Stace 0-3
Fred Dove lost to Barrie Gilbert 0-3
Glenn Johnson lost to Graham Outrim 0-3
Terry Guymer beat Robin Stace 3-2

South Essex against Fullerians result 6-0 entered on 01/02/2009

Fred Dove beat James Hobley 3-1
Terry Guymer beat Lee Middleton 3-1
Glenn Johnson beat Brian Allison 3-0
Fred Dove beat Lee Middleton 3-1
Glenn Johnson beat James Hobley 3-2
Terry Guymer beat Brian Allison 3-0

Twymark against Ulster Annahilt result 3-3 entered on 25/10/2008

Johnny Clarke beat William Cherry 3-1
Steve Eades lost to Andrew Dennison 0-3
Nick Heaps lost to Norman Nabney 1-3
Johnny Clarke lost to Andrew Dennison 0-3
Nick Heaps beat William Cherry 3-2
Steve Eades beat Norman Nabney 3-0

Twymark against Mkt Rasen/Ellenboro result 1-5 entered on 01/02/2009

Johnny Clarke beat Jimmy Brewster 3-1
Nick Heaps lost to Brian Hill 0-3
Dave Steel lost to Raymond Hurst 2-3
Johnny Clarke lost to Brian Hill 2-3
Dave Steel lost to Jimmy Brewster 2-3
Nick Heaps lost to Raymond Hurst 1-3

Twymark against South Essex result 2-4 entered on 31/01/2009

Johnny Clarke lost to Terry Guymer 1-3
Steve Eades beat Fred Dove 3-1
Nick Heaps lost to Glenn Johnson 2-3
Johnny Clarke lost to Fred Dove 2-3
Nick Heaps lost to Terry Guymer 1-3
Steve Eades beat Glenn Johnson 3-1

Twymark against OLOP Impact result 3-3 entered on 26/10/2008

Johnny Clarke lost to Graham Outrim 1-3
Steve Eades lost to Barrie Gilbert 1-3
Nick Heaps beat John Millward 3-0
Johnny Clarke beat Barrie Gilbert 3-1
Nick Heaps lost to Graham Outrim 1-3
Steve Eades beat John Millward 3-0

Twymark against Fullerians result 5-1 entered on 26/10/2008

Johnny Clarke beat Brian Allison 3-1
Steve Eades beat James Hobley 3-1
Dave Steel beat Winston Johnson 3-0
Johnny Clarke beat James Hobley 3-0
Dave Steel lost to Brian Allison 0-3
Steve Eades beat Winston Johnson 3-1

OLOP Impact against Ulster Annahilt result 1-5 entered on 26/10/2008

Barrie Gilbert beat William Cherry 3-1
Graham Outrim lost to Andrew Dennison 0-3
Clive Banham lost to Norman Nabney 0-3
Barrie Gilbert lost to Andrew Dennison 1-3
Clive Banham lost to William Cherry 0-3
Graham Outrim lost to Norman Nabney 2-3

OLOP Impact against Mkt Rasen/Ellenboro result 1-5 entered on 31/01/2009

Barrie Gilbert lost to Jimmy Brewster 2-3
Graham Outrim lost to Brian Hill 0-3
Robin Stace lost to Raymond Hurst 1-3
Barrie Gilbert lost to Brian Hill 0-3
Robin Stace lost to Jimmy Brewster 1-3
Graham Outrim beat Raymond Hurst 3-1

OLOP Impact against South Essex result 2-4 entered on 25/10/2008

Barrie Gilbert beat Terry Guymer 3-2
Graham Outrim lost to Fred Dove 0-3
Clive Banham lost to Glenn Johnson 0-3
Barrie Gilbert lost to Fred Dove 1-3
Clive Banham lost to Terry Guymer 0-3
Graham Outrim beat Glenn Johnson 3-2

OLOP Impact against Twymark result 4-2 entered on 01/02/2009

Barrie Gilbert beat Nick Heaps 3-2
Graham Outrim lost to Johnny Clarke 2-3
Robin Stace beat Dave Steel 3-2
Barrie Gilbert lost to Johnny Clarke 1-3
Robin Stace beat Nick Heaps 3-0
Graham Outrim beat Dave Steel 3-0

OLOP Impact against Fullerians result 2-4 entered on 25/10/2008

Barrie Gilbert beat Lee Middleton 3-1
Graham Outrim lost to James Hobley 2-3
John Millward lost to Winston Johnson 0-3
Barrie Gilbert beat James Hobley 3-0
John Millward lost to Lee Middleton 0-3
Graham Outrim lost to Winston Johnson 2-3

Fullerians against Ulster Annahilt result 1-5 entered on 31/01/2009

Lee Middleton lost to William Cherry 2-3
James Hobley lost to Andrew Dennison 0-3
Brian Allison beat Norman Nabney 3-1
Lee Middleton lost to Andrew Dennison 1-3
Brian Allison lost to William Cherry 0-3
James Hobley lost to Norman Nabney 0-3

Fullerians against Mkt Rasen/Ellenboro result 3-3 entered on 25/10/2008

James Hobley lost to Jimmy Brewster 0-3
Lee Middleton beat Stephen Kerns 3-1
Winston Johnson beat Raymond Hurst 3-0
James Hobley lost to Stephen Kerns 0-3
Winston Johnson lost to Jimmy Brewster 1-3
Lee Middleton beat Raymond Hurst 3-0

Fullerians against South Essex result 3-3 entered on 26/10/2008

James Hobley lost to Terry Guymer 1-3
Lee Middleton beat Fred Dove 3-1
Brian Allison beat Glenn Johnson 3-0
James Hobley lost to Fred Dove 0-3
Brian Allison lost to Terry Guymer 1-3
Lee Middleton beat Glenn Johnson 3-0

Fullerians against Twymark result 2-4 entered on 31/01/2009

Lee Middleton beat Steve Eades 3-2
James Hobley lost to Johnny Clarke 1-3
Brian Allison lost to Nick Heaps 1-3
Lee Middleton beat Johnny Clarke 3-0
Brian Allison lost to Steve Eades 1-3
James Hobley lost to Nick Heaps 0-3

Fullerians against OLOP Impact result 3-3 entered on 01/02/2009

Lee Middleton beat Graham Outrim 3-1
James Hobley lost to Barrie Gilbert 2-3
Brian Allison beat Robin Stace 3-2
Lee Middleton beat Barrie Gilbert 3-0
Brian Allison lost to Graham Outrim 0-3
James Hobley lost to Robin Stace 1-3

Back to Division Table

Bookmark and Share

Post your comments here

Post comment as malcolm

The comments posted here do not represent the views of ETTA
and we reserve the right to remove any comments that we consider to be offensive or slanderous